vineri, 8 octombrie 2021

UEFA Nations League , semifinala a doua, Franta - Belgia 3-2 : fanul român a putut vedea alt sport la TV

Aseara , la Torino pe Juventus Stadium,  zicala despre "pomul laudat" a fost infirmata 101% si tot amatorul de fotbal roman a putut urmari 90 si ceva de minute de regal fotbalistic cu doua echipe din Top 5 mondial care i-au aratat alt sport numit fotbal

Desfasurat intr-o viteza ireala in care o a doua atingere era sinonima cu deposedarea, pentru cine a ratat showul, doar atat :  in min 88 la 2-2, Belgia a inscris prin  Lukaku dupa un contra-atac de scoala, golul a fost anulat de VAR pentru un offside de centimetri, în min. 89 Pogba a trimis in bara la vinclu dintr-o lovitură liberă de la vreo 25 metri și in ultimul minut s-a făcut 3-2 (de la 0-2 ) ...

Meciul a fost decis de centimetri de la penalty-ul corect acordat de VAR francezilor la golul anulat belgienilor, chestie absolut normala la nivelul stelar al sutelor de milioane de pe gazon. Bref : cine l-a ratat a pierdut enorm